2% dane

Vážení rodičia, absolventi a priatelia našej školy,

dovoľte nám požiadať Vás o podporu pri skvalitnení výchovno-vzdelávacieho procesu v našej škole darovaním 2% z dane. Vaše príspevky vo forme 2% z dane budú poskytnuté občianskemu združeniu –  Rodičovské združenie pri SOŠ pedagogickej sv. Andreja-Svorada a Benedikta v Trenčíne.

Cieľom Rodičovského združenia pri SOŠ pedagogickej sv. Andreja-Svorada a Benedikta, je združovať rodičov pri SOŠ pedagogickej sv. Andreja-Svorada a Benedikta a spolu s pedagogickými zamestnancami zabezpečiť kvalitné vzdelávanie a výchovu študentov pri SOŠ pedagogickej.

Cieľom a účelom činnosti združenia je všestranná participácia na rozvoji SOŠ pedagogickej, najmä podpora a pomoc pri výchovno-vzdelávacej činnosti, pri rozvoji školy, pri modernizácii obsahu výchovy a vzdelávania a pri vytváraní personálnych a materiálno-technických podmienok pre činnosť školy.

Vaše 2% pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít pre Vaše deti. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%, ktoré naše občianske združenie využije vo viacerých oblastiach:

• skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu v škole;
  • financovanie exkurzií pre študentov;
  • hradenie cestovného pre študentov na súťaže a reprezentáciu školy;
  • financovanie edukačného materiálu – učebnice, časopisy na jednotlivé predmety;
  • propagačný materiál pre študentov;
  • ocenenia žiakom za reprezentáciu školy a knižné odmeny;
  • náklady na záujmovú činnosť na škole;
  • financovanie aktivít, ktoré organizuje Školský parlament.

Prílohy:

1. Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti

Potvrdenie_o_zaplateni_dane.pdf

2. Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby

Vyhlasenie_v_roku_2024_za_rok_2023.pdf

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to.

Ako postupovať

Ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ?

1. Do 15.2.2024 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň
  2. Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil Potvrdenie o zaplatení dane
  3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
  4. Stiahnite si a vyplňte Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane.
  5. Údaje, ktoré potrebujete v tlačivách uviesť:
    Obchodné meno alebo názov: Rodičovské združenie pri SOŠ pedagogickej sv. Andreja - Svorada a Benedikta
    Identifikačné číslo (IČO/SID): 42021570
  6. Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením), doručte do 30. apríla 2024 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

Podávate si daňové priznanie sami?

1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
  2. Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať, minimálne však 3 Eura.
  3. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa (typ A VIII. Oddiel priznania, typ B XII. Oddiel priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
    Identifikačné číslo (IČO/SID): 42021570
  4. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.2024) na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

Postup pre právnické osoby

1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
  2. Vypočítajte si Vaše 1% z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať. Môžete určiť jedného alebo viacerých prijímateľov s uvedením príslušných súm (každému však najmenej 8 Eur).
  3. V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 1% z dane v prospech 3 prijímateľov (IV. časť priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
    Identifikačné číslo (IČO/SID): 42021570
  4. Pokiaľ ste si vybrali viac ako troch prijímateľov, vložte do daňového priznania ďalší list papiera ako prílohu.
  5. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.